Czcionka: AAA « wstecz drukuj

III NIEDZIELA WIELKANOCY

sobota 13.04.2024

1. Adoracja Ciszy Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 11.00. O godz. 16.30 różaniec prowadzony przez K. Ż. R.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli na Caritas.

Parafialny Zespół Caritas składa się z 10 osób.  Praca parafialnego zespołu Caritas oparta jest na idei bezinteresownej miłości, robienia czegoś pożytecznego, niesienia nieodpłatnej pomocy bliźnim: naszym parafianom w potrzebie oraz osobom, które poproszą o pomoc. Staramy się docierać do naszych podopiecznych systematycznie, zarówno do dzieci, rodzin wielodzietnych, bezrobotnych, starszych i chorych. Parafialny Zespół Caritas  kieruje wyrazy uznania i słowa podziękowania wszystkim darczyńcom (parafianom i sympatykom Parafii), którzy angażują się w przedświąteczne i bieżące zbiórki żywności dla potrzebujących. Dziękujemy również wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas w Ostojowie za wzięcie udziału w ogólnopolskiej akcji zbierania żywności dla potrzebujących. Z zebranych produktów, przygotowane zostały paczki, które trafiły do osób samotnych, starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Obdarowano 30 rodzin. Doraźnie pomocą objętych jest 35 rodzin. Dziesięć osób objętych jest pomocą materialną w postaci kart z Biedronki w ramach programu „Na codzienne zakupy” w partnerstwie Caritas Polska z Fundacją Biedronka.  W pierwszej edycji tego programu pomocą było objętych 5 osób, w drugiej 6, a w tegorocznej trzeciej edycji do programu zakwalifikowanych zostało 10 osób. Ponadto PZC współpracuje z Fundacją Biedronka w zakresie pomocy żywnościowej. PZC pozyskuje również prywatnych sponsorów i ofiarodawców. Z pozyskanych środków kupowane są takie artykuły jak:  leki, maści, dermokosmetyki, materiały opatrunkowe, odzież dla potrzebujących dzieci i seniorów, a także opłacane są koszty wyjazdów dzieci do kina, teatru lub wycieczkę szkolną. Pomagamy również starszym osobom w załatwianiu spraw urzędowych, pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego. Współpracujemy Z MOPS w celu poprawy bytowej osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej. Staramy się dotrzeć pomocowo do każdego, kto tego potrzebuję zarówno w zakresie materialnym jak i wsparciem w postaci rozmów, spędzenia wspólnych chwil przy filiżance kawy czy herbaty. Ponadto przedstawiciele PZC uczestniczą w spotkaniach, szkoleniach,  festynach, dniach skupienia, wyjazdach, ogólnopolskich akcjach żywności organizowanych przez Caritas Diecezji Radomskiej godnie reprezentując naszą parafię. W imieniu wszystkich osób obdarowanych dziękujemy za wszystkie dary serca i okazaną pomoc. Dobro dzielone z drugim człowiekiem wraca z podwójną siłą.

3. Dziękujemy za sobotnie sprzątanie świątyni i składane ofiary na renowację żyrandoli i na remont dzwonów.

4. W niedzielę 21 kwietnia taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Najświętszej.

Drodzy Pielgrzymi!
Pragnę poinformować, iż autokar, którym będziemy podróżować do Włoch zostanie podstawiony na parkingu koło kościoła w Ostojowie w niedzielę 14 kwietnia o godz. 22.15. Wyjeżdżamy o godz. 22.30.

sobota 27.04.2024

sobota 20.04.2024