Kościół pod wezwaniem św. Alojzego Orione

Według projektu arch. Zbigniewa Grządzieli i konstr. Bogdan Cioka, zbudowany został w latach 1988-1992 staraniem ks. Augustyna Rymarczyka przy pomocy ks. Józefa Wójcika. Konsekracji świątyni dokonał 21.06.1992 r. kard. Józef Glemp w obecności 6 biskupów. Parafia formalnie została erygowana 1.07.1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii Suchedniów. Kościół jest budowlą trójnawową, wykonaną z czerwonej cegły.  W głównej ścianie ołtarzowej znajduje się mozaika przedstawiająca św. Alojzego Orione z Matką Bożą - według projektu art. Stanisława Janiszewskiego z Łodzi.

Terytorium parafii

Do naszej parafii należą:

1) Ostojów
2) Krzyżka